אמפי קיסריה

אמפי קיסריה ניתן להגדירו כאחד המקומות הטובים והמוצלחים ביותר עבור אומנים גדולים ומוכרים במדינת ישראל. למעשה, אין אומן אחד מצליח במדינתנו שעדיין לא הופיע שם, כל האומנים אשר רוצים להוכיח את גדולתם ואת אופן ודרך הצלחתם מרגישים כי זו חובה עבורם לבצע שם הופעה מידי כמה זמן. זהו כמעין כרטיס ביקור של אומן אשר רוצה להרשים את עצמו, ניתן לומר אפילו כנוסחה קבועה של אומן שמעוין להראות גם לעצמו שעדיין אוהבים אותו ואת שיריו.

כלל לא קשה להראות דוגמא של אומנים ידועים ומצליחים אשר הופיעו שם במהלך השנים: שלומה ארצי, יהודית רביץ, ריטה, יהודה פוליקר וכיו"ב. כמו כל אומן וגם אלו אשר כרגע הזכרתי, התחילו מלמטה. בשנים הראשונות כאשר היו פחות ידועים רצו להגיע למקום נכבד במהלך השנים, היו להם מטרות רבות בתור אומן, כגון הוצאת אלבומים מצליחים, שירים לרדיו והופעות קטנות בארץ אך המטרה הגדולה ביותר שלהם הינה- האמפי תיאטרון. כאשר עושים זאת מרגישים שהגיעו הכי גבוה שרק אפשר.

האמפי תיאטרון מקום מהמם וגדול במיוחד, אשר יכול להכיל בתוכו מאות אם לא אלפי אנשים. האמפי עצמו הינו המצאת יוון העתיקה אך הגיע לגן הלאומי שבקיסריה מתקופת שלטונו של המלך הורדוס מהתקופה הרומית. כפי שמובן הוא הינו מקום ענק ופתוח להצגות ומופעים של המוזיקה הישראלית. במופעי המוזיקה ישנם בדרך כלל מסכי ענק ובהם ניתן לראות את הזמרים, את הרקדנים ואת כל המתרחש במשך כל ההופעה, קיימים אורות נוצצים ושמחה שלא נגמרת.

האמפי עצמו מוכיח את קיסריה כמקום נכבד, ברמה גבוהה ויוקרתית. אם מטרת האומנים להראות את קיומם בקיסריה זה רק מראה את גדולתה של העיר ואת חשיבותה למקום ידוע ולא נשכח כלל. כאשר מגיעים אנשים להופעות באמפי, לפני זה מנצלים את שהותם בעיר ודואגים לבצע טיול ולהכיר את העיר יותר מקרוב, ומכל רגע שנמצאים בעיר נהנים ושמחים על המקום בו מסתכלים מקרוב. קיסריה על כל פעם מוכיחה עצמה בפני אנשים כיפה, מושכת ומרתקת בין רגע. אנשים שמכירים את העיר בזכות ההופעה באמפי דואגים לדעת שחייבים לחזור אליה ,להתבונן ולהכירה יותר לעומק.